Uzman Psikolog Mehmet Duman kimdir ?

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 2007 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümünden “Onur Derecesi” ile mezun oldum. Ardından Konuşma Bozuklukları Eğitimi, Aile Danışmanlığı Eğitimi, Zeka Testleri Eğitimi ve Çocuk Değerlendirme Testleri Eğimi ile mesleki becerilerime yönelik çok sayıda terapi teknikleri eğitimleri aldım. 2012 –2014 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği Mersin Şubesi yönetim kurulu üyeliği yaptım. Çağ Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimimi “Yüksek Başarı Derecesi” ile tamamlayarak “Uzman Psikolog” unvanımı, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden “Cinsel Terapi” eğitimimi tamamlayarak” Cinsel Terapist” unvanımı, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği ile Davranış Terapileri Akademisinden bir yıl Bilişsel Davranış Terapileri Eğitimi ve bir buçuk yıl Bilişsel Davranış Terapileri Süpervizyonumu tamamlayarak “ Bilişsel Davnanış Terapileri Psikoterapisti” unvanımı aldım. Güncelde ise bir yıl sürecek ''BDT Yetersiz Kaldığında Şemalarla Çalışmak ve ACT'' eğitimlerinden sonra EMDR Türkiye Derneği'nden  Yetişkinlerde EMDR Eğitimi ve Süpervizyonları ile Çocuk ve Ergenlerde EMDR Eğitimi ve Süpervizyonlarımı tamamladım.


2007 yılından beri aktif olarak çalıştım. Psikiyatri hastanelerinin dışında özel muayenehanesinde hizmet veren birçok uzman ile beraber çalıştım. Çocuk ve Ergenler, Yetişkinler, Aile ve Çiftler ile çalışıyorum. Bilişsel Davranış Terapileri, Şema Terapi ve ACT temelli eklektik tekniklerle çalışıyorum. Bir buçuk yıl Psikiyatri Profesörü Şükrü Uğuz ile beraber çalıştıktan sonra 2016 yılında kendi merkezimi açtım ve kendi ekibimi kurdum. Merkezimde Oyun Terapisti ve Özel Eğitim Uzmanı ile birlikte çalışırken aynı zamanda Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Yetişkin Psikiyatristi, Psikiyatri Profesörü, Çocuk Doktoru, Kardiyoloji Profesörü, Kadın Doğum Uzmanı, Üroloji Uzmanı ile de işbirliği içinde çalışmalarıma devam ediyorum. 

Neredeyse tüm mesleklerde deneyim, temel eğitim ve doğru bilginin üzerine eklendiğinde hayat kurtarıcı olur. Bazende bilgi eksikliği veya deneyim eksikliği de aynı derecede zarar verici olabilir. Benzer şekilde; çok uzman gezmiş, çok müdahaleye, deneme yanılmalara maruz kalmış hastayla çalışmakta zordur. Hastalığı tedavi etmeye çalışırken, yanlış uzman yada kötü tedavinin etkileriyle de uğraşmak zorunda kalırız. Yani Psikolojik Destek ciddi bir müdahaledir ve kendinizi çok kurcalamaya gelmez. "Yarım imam dinden, yarım hekim candan eder" sözü boşa söylenmemiş olsa gerek. Psikolojik müdahale, bir cerrahın tümörü bulup sağlıklı dokuya zarar vermeden çıkarmasına, sonra da yarayı doğru şekilde kapatabilmesine benzetilebilir. Yani doğru müdahale ve doğru uzman ile çalışmak önemlidir. Tüm bunlar danışanı yormaz, tedaviyi kolaylaştırır ve süresini kısaltır..

Siz hangi gruptan olursanız olun, yaşadığınız sıkıntının şiddeti veya süresi ne olursa olsun, herkes için, her sıkıntıya uygun bir tedavi yada psikolojik destek seçeneği vardır.. Siz ilk adımı atın, sonrasında zaten tüm ekibim ile yanınızdayız.

Mehmet DUMAN
Uzman Psikolog / Aile Danışmanı & Çift Terapisti / Cinsel Terapist
Bilişsel Davranış Terapileri, Şema, ACT ve EMDR Psikoterapisti
Çocuk | Ergen | Yetişkin | Çift


Hakkımda yazılmış bağımsız danışan yorumlarına, videolara, makale ve yazılarım için tavsiyeediyorum.com'a BURADAN , Google Yorumlara BURADAN ulaşabilirsiniz.